Stenqvist Kontakt
Stenqvist Logo
Stenqvist Menü  Stenqvist Kontakt
Stenqvist Logo
Verpackungslösungen
overlay

PAPIER kontra FOLIA

Zachęcamy do dialogu, żeby pomóc sprecyzować materiał opakowaniowy, który będzie odpowiedni dla Państwa potrzeb. Niezależnie od wyboru pomiędzy papierem, a folią mogą być Państwo pewni, że dostarczymy jakość materiału, która spełni wszelkie oczekiwania.

Tutaj mogą Państwo znaleźć więcej informacji na temat wyjątkowych właściwości naszych materiałów:

Korzyści płynące z wyboru PAPIERU

Wybór papieru jako materiału opakowaniowego jest ściśle związana z aspektem ochrony środowiska. Papier jest materiałem wytworzonym z surowców odnawialnych, a także może być poddany recyklingowi i wykorzystany w ponownej produkcji.

Papier, który wybieramy w Stenqvist Poland musi spełniać szereg kryteriów. Nie tylko musi być wyprodukowany zgodnie z dobrymi praktykami środowiskowymi, ale same właściwości muszą klasyfikować papier jako klasa pierwsza surowca. Dlatego swoją uwagę skupiamy na pochodzeniu surowca (PEFC™ oraz FSC®), jakości dostarczonej roli, wytrzymałości czy sztywności.

Poprzez wybór papieru o odpowiednich parametrach, minimalizujemy zużycie surowca podczas procesu produkcji oraz maksymalizujemy eko-wydolność podczas całego cyklu życia produktu. Pracujemy z naszymi dostawcami, aby papier o takich samych parametrach był coraz bardziej wytrzymały (obecnie papier jest 300% silniejszy niż w roku 1950).

Korzyści płynące z wyboru FOLII

Ponieważ folia jest materiałem transparentnym, pozwala nam bardziej niż papier wyeksponować zawartość, którą chcemy pokazać w naszym opakowaniu.

Rezulataty zadruku na podłożu foliowym w dzisiejszych czasach są bardzo dobre. Folia ma równą powierzchnie i nie wchłania farby. Zapewnia to gładki i luksusowo wyglądający dodatek dla naszego opakowania.

Opakowania foliowe są także bardziej giętkie niż papier, co umożliwia szybsze pakowanie Państwa produktów.